0(312) 442 54 79 – 436 07 71
Büyükelçimizin Mesajı

Sizlere, Türkiye Cumhuriyeti Gana Büyükelçiliği web sitesine hoş geldiniz diyorum. Türkiye’nin yanı sıra Büyükelçilik aynı zamanda Arnavutluk, Bosna, Bulgaristan ve Kosova Cumhuriyetlerinde de akredite edilmiştir. Bu siteyi inceledikçe Gana hakkında daha fazla şey keşfedecek ve neden Afrika’da “model demokrasi” olarak tanımlandığını anlayacaksınız.

Burada Gana tarihi, insanları, kültürü, coğrafyası, politikası, turizmi ve ekonomisi, özellikle de Gana’yı Afrika’daki en ideal yatırım istikametlerinden biri haline getiren, işe imkan tanıyan çevresi hakında faydalı bilgiler bulacaksınız.

Gana’daki ticaret, yatırım ve diğer işlerle ilgili konsolosluk hizmetleri ile ilgili bilgilerin yanı sıra, ihtiyaçlarınıza cevap verecek çok sayıda devlet kurumuna ait bağlantıları da burada bulabilirsiniz.

Şu anda Gana Fahri Konsolosluğumuz Kayseri’de konsolosluk hizmetleri sunuyor. İstanbul’daki  Fahri Konsolosluğumuzu bilgilendirme sürecindeyiz. İzmir, Gaziantep, Samsun ve Tranzon’da da Fahri Konsolosluklar açma planlarımız devam ediyor. Öte yandan, Kayseri dışında konsolosluk hizmeti almak isteyenler, Ankara’da ağırlanacaktır.

Ekibim ve benim için Gana, Türkiye Cumhuriyeti ve eş zamanlı akredite edilmiş diğer ülkeler arasındaki karşılıklı ilişkileri derinleştirmek ve size en iyi şekilde hizmet sunmak için çalışmak bir onurdur. Websitemizi ziyaret eden kişilerden, hizmetlerimizi geliştirmek için yorumlar, sorular ve/veya öneriler/fikirler göndermelerini rica ediyorum.

Gana’yı keşfetmeye hoş geldiniz!