0(312) 442 54 79 – 436 07 71
Seyahat Belgelendirmeleri

Gana'ya turistik vize için gerekli olan belgeler:

 1. 2 adet başvuru formu eksiksiz ,büyük harflerle (İNGİLİZCE) doldurulacak. 2 adet (son 6 ay içerisinde çekilmiş, uygun boyutlarda, ön cepheden 2 kulak da fotoğrafta görünür şekilde çekilmiş) fotoğraf formlara yapıştırılacak.

 2. Geçerlilik süresi en az 6 ay olan pasaport. Pasaportun kişisel bilgilerinin olduğu sayfanın A4 boyutunda fotokopisi. .Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklular, oturma izin belgelerini (Residancial Permit) de getirmelidir.

 3. Sarı humma aşı kartı A4 boyutunda fotokopisi.

 4. Seyahat sebebini,seyahat tarihlerini belirten Büyükelçiliğimize yazılmış, vize talebi başvuru yazısı (İNGİLİZCE olacak).

 5. Davet mektubu: seyahat tarihleri, ziyaret sebebi ve ziyarette bulunacak kişinin isminin yazılı belirtildiği davet mektubu (İNGİLİZCE). davet eden kişinin pasaport veya kimlik fotokopisi.

 6. Otel rezervasyonu.

 7. Otelde kalınmaması halinde ise davet mektubunda Ghana’da ikamet edilecek adres,telefon numarası, ikamet edecek kişinin ismi,ikamet edeceği süre belirtilecek. Şahıs daveti ise, ek olarak davet eden kişinin pasaport veya kimlik fotokopisi eklenecek.

 8. Uçak bileti, e-ticket veya rezervasyonu.

 9. Vize ücreti: talep edilen vize süresi için belirlenen vize ücreti, (nakit euro olarak).

 10. Seyahat edecek kişinin çalışma durumunu belirten (SGK ,maaş bordrosu v.b.) ve finansal durumunu gösteren, KİŞİSEL banka hesap bilgileri dökümü (Financial Statement)

 11. Ücret: €100